Turniej ortograficzny klas trzecich.

Dnia 4 marca 2019 r. w ramach realizacji projektu ortograficznego „Z ortografią za pan brat”  w czytelni szkolnej odbył się turniej ortograficzny „Baw się z nami trudnymi słowami”. Wytypowani uczniowie  klas trzecich stanęli przed  problemem rozwiązania rozmaitych zadań o charakterze ortograficznym.

Pracowali w dwuosobowych zespołach. Dzielnie  zmagali się  z zagadkami, rebusami, krzyżówkami, wykreślankami, które zawierały trudności ortograficzne. Całogodzinne potyczki udowodniły, że trzecioklasiści mają dużą wiedzę na ten temat. Wszyscy godnie reprezentowali swoje klasy. Najlepiej  z zadaniami poradziła sobie  drużyna w składzie Fabian Musielak i Maciej Bobeła z kl. III a,  zaraz po nich uplasowały się Ada Ogrodniczak i Tosia Jopek (kl. IIIa), a  kolejni byli  Mikołaj Kanikula i Mikołaj Bukraba (kl. III a) oraz Maja Jóśko i Natalia Biegun (kl. III b). Uczniowie otrzymali dyplomy oraz  nagrody rzeczowe  w postaci przyborów szkolnych ufundowanych przez organizatora turnieju.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.