Turniej logopedyczny „Rodzinne logozabawy”.

Impreza, która odbyła się 17.05.2017 r. skierowana była do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz ich rodziców. Spotkanie było podsumowaniem realizowanego projektu logopedycznego „Mówię, słucham, rozumiem”, którego celem jest przygotowanie dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole.

Wszyscy zaproszeni mieli do wykonania różnorodne zadania z zakresu rozwijania funkcji  odpowiedzialnych za procesy czytania, pisania oraz mowy. Nad prawidłowością wykonywanych zadań czuwali asystenci  z klasy IV d. Zarówno dzieci jak i rodzice wykonując  sprawnie wszystkie ćwiczenia  udowodnili, że mają dobrą pamięć wzrokową i słuchową, potrafią  prawidłowo artykułować trudne słowa oraz kreślić skomplikowane wzory. Sprawdzili także sprawność swojego aparatu artykulacyjnego i oddechowego. Rodzice poznali przykłady łatwych i przyjemnych zabaw, które mogą wykorzystać, by wspierać rozwój swojego dziecka w domu.

Wszyscy dobrze się bawili, o czym świadczą komentarze zebrane od uczestników spotkania.

Organizatorkami turnieju były J. Zarzycka i E. Pawełko.