• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

  • Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

  • Druki do pobrania :
    Ogłoszenie

    Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

Tłusty czwartek w klasie VI c

Uczniowie klasy VI c smakowicie świętowali tłusty czwartek. Pomysł bardzo im spodobał się, gdyż lubią nowe wyzwania   w  kuchni, a kultywowanie tej pięknej tradycji było doskonałą  okazją do zdobycia nowych umiejętności kulinarnych i pochwalenia się nimi szerszej publiczności. Pracy było co niemiara od zgromadzenia i odmierzenia ilości potrzebnych składników przygotowania ciasta, formowania i wykrawania wypieków  po obróbkę termiczną. Pod czujnym okiem naszym niezastąpionych mam uczniowie przystąpili do pieczenia smakołyków w piekarniku bądź smażenia ich w głębokim tłuszczu. Wszystko udało się znakomicie. Klasa spisała się na medal. Oczywiście, nie mogło zabraknąć  tradycyjnych pączków z przepysznymi nadzieniami, serowych oponek, chrupiących gofrów z bitą śmietaną i owocami, róż karnawałowych i  babeczek sernikowych z pokruszonymi  ciasteczkami Oreo. Efekt? Oceńcie sami.

Image
Podgląd obrazu
Podgląd obrazu
Podgląd obrazu

Image.jpeg
Image.jpeg
Image.jpeg
Image.jpeg
Image
Image
Image
Image

Bookmark the permalink.

Comments are closed.