• Slider

Tłusty czwartek w klasie VI c

Uczniowie klasy VI c smakowicie świętowali tłusty czwartek. Pomysł bardzo im spodobał się, gdyż lubią nowe wyzwania   w  kuchni, a kultywowanie tej pięknej tradycji było doskonałą  okazją do zdobycia nowych umiejętności kulinarnych i pochwalenia się nimi szerszej publiczności. Pracy było co niemiara od zgromadzenia i odmierzenia ilości potrzebnych składników przygotowania ciasta, formowania i wykrawania wypieków  po obróbkę termiczną. Pod czujnym okiem naszym niezastąpionych mam uczniowie przystąpili do pieczenia smakołyków w piekarniku bądź smażenia ich w głębokim tłuszczu. Wszystko udało się znakomicie. Klasa spisała się na medal. Oczywiście, nie mogło zabraknąć  tradycyjnych pączków z przepysznymi nadzieniami, serowych oponek, chrupiących gofrów z bitą śmietaną i owocami, róż karnawałowych i  babeczek sernikowych z pokruszonymi  ciasteczkami Oreo. Efekt? Oceńcie sami.

Image
Podgląd obrazu
Podgląd obrazu
Podgląd obrazu

Image.jpeg
Image.jpeg
Image.jpeg
Image.jpeg
Image
Image
Image
Image

Bookmark the permalink.

Comments are closed.