Sztafeta Zdrowia „Stop cukrzycy”.

            07 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowie wzięli udział w Sztafecie Zdrowia  „Stop cukrzycy”.

To wydarzenie było częścią obchodów  okazji Światowego Dnia Zdrowia „Pokonaj cukrzycę”. Pomysłodawcy zamierzali przekonać wszystkich do aktywności na świeżym powietrzu jako najlepszej formy profilaktyki zdrowotnej.

            Celem kampanii było uwrażliwienie opinii publicznej na problem, jakim jest rosnąca liczba zachorowań na cukrzycę i promowanie zdrowego stylu życia. Codzienna dawka ruchu dla każdego, niezależnie czy zmaga się z cukrzycą, czy też zdrowie chce zachować na długo, jest jedną z najlepszych form aktywności fizycznej. Pomaga ona w hartowaniu organizmu i utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Udział w marszu uczniów z klas II-V  był też wyrazem wsparcia dla wszystkich tych, którzy zmagają się z cukrzycą na co dzień oraz idealną okazją zapoznania się z zasadami komponowania zdrowej, zbilansowanej diety oraz zapoznania się z informacjami na temat samej choroby. Podczas spaceru uczniowie zapraszali lokalną ludność do przyjścia na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi.  Okazało się, że z 28 osób na 29 z badanych miała cukier w normie, jedna osoba została skierowana na szczegółowe badania do przychodni.

            Po zakończonym marszu uczniowie przekazywali transparent kolejnej grupie, która kontynuowała spacer po najbliższej okolicy. Uczniowie zachęcali społeczność lokalną do zdrowego i racjonalnego żywienia rozdając przygotowane ulotki. Dla tych, którzy brali udział w sztafecie przygotowany był zdrowy owocowy poczęstunek ze środków Rady Rodziców naszej szkoły.

            Akcja okazał się atrakcyjna dla uczniów naszej szkoły, zwłaszcza kiedy układali puzzle „Szkoła przyjazna dziecku z cukrzycą”.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.