• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

  • Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

  • Druki do pobrania :
    Ogłoszenie

    Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

Sztafeta Zdrowia „Stop cukrzycy”.

            07 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowie wzięli udział w Sztafecie Zdrowia  „Stop cukrzycy”.

To wydarzenie było częścią obchodów  okazji Światowego Dnia Zdrowia „Pokonaj cukrzycę”. Pomysłodawcy zamierzali przekonać wszystkich do aktywności na świeżym powietrzu jako najlepszej formy profilaktyki zdrowotnej.

            Celem kampanii było uwrażliwienie opinii publicznej na problem, jakim jest rosnąca liczba zachorowań na cukrzycę i promowanie zdrowego stylu życia. Codzienna dawka ruchu dla każdego, niezależnie czy zmaga się z cukrzycą, czy też zdrowie chce zachować na długo, jest jedną z najlepszych form aktywności fizycznej. Pomaga ona w hartowaniu organizmu i utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Udział w marszu uczniów z klas II-V  był też wyrazem wsparcia dla wszystkich tych, którzy zmagają się z cukrzycą na co dzień oraz idealną okazją zapoznania się z zasadami komponowania zdrowej, zbilansowanej diety oraz zapoznania się z informacjami na temat samej choroby. Podczas spaceru uczniowie zapraszali lokalną ludność do przyjścia na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi.  Okazało się, że z 28 osób na 29 z badanych miała cukier w normie, jedna osoba została skierowana na szczegółowe badania do przychodni.

            Po zakończonym marszu uczniowie przekazywali transparent kolejnej grupie, która kontynuowała spacer po najbliższej okolicy. Uczniowie zachęcali społeczność lokalną do zdrowego i racjonalnego żywienia rozdając przygotowane ulotki. Dla tych, którzy brali udział w sztafecie przygotowany był zdrowy owocowy poczęstunek ze środków Rady Rodziców naszej szkoły.

            Akcja okazał się atrakcyjna dla uczniów naszej szkoły, zwłaszcza kiedy układali puzzle „Szkoła przyjazna dziecku z cukrzycą”.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.