• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Szkolny projekt „Plastikowi mówimy NIE” – prace uczniów c.d.

Prezentujemy następną galerię praca naszych uczniów dotyczącą plastiku.

Co Ty możesz zrobić żeby ograniczać plastik? Bardzo dużo!

1. Weź ze sobą własną torbę na zakupy

Reklamówki plastikowe są jedną z najbardziej wszechobecnych form śmieci. Zapomnij o papierowych i foliowych torebkach. Zainwestuj w kilka płóciennych toreb wielokrotnego użytku.

2. Przestań kupować wodę butelkowaną

Butelki z wodą są łatwym celem redukcji odpadów. Zamiast tego zawsze miej przy sobie bidon albo butelkę wielokrotnego użytku.

3. Wybierz karton zamiast plastikowych butelek i toreb

Ogólnie rzecz biorąc, łatwiej jest przetwarzać tekturę niż plastik, a produkty papierowe mają tendencję do łatwiejszej biodegradacji bez zwiększania obciążenia dla środowiska.

4. Powiedz nie słomkom

plastikowe słomki są produktem jednorazowego użytku, który jest zbędny i który zaraz po użyciu ląduje w śmietniku.

5. Nie kupuj kosmetyków z plastikiem

Znaczna część plastiku, który zanieczyszcza oceany, to mikroplastiki, małe kawałki, które są prawie niemożliwe do odfiltrowania.