• Slider

Szkolny projekt „Plastikowi mówimy NIE” – prace klasy 7B

W ramach projektu pod  hasłem „Plastikowi mówimy NIE ” klasa 7B napisała wiersze, które poruszają globalny problem plastiku.

Fakty dotyczące plastiku:

1. Przeciętny Europejczyk wyrzuca około 31 kg plastiku rocznie.
  2. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wyprodukowaliśmy więcej plastiku niż w całym ubiegłym stuleciu.
  3. 50% zużytego plastiku, to plastik użyty tylko jeden raz.
  4. Każdego roku wyrzucamy taką ilość plastiku, że wystarczyłoby go na opasanie naszej planety aż cztery razy.
  5. Obecnie odzyskujemy tylko 5% produkowanych przez nas opakowań plastikowych.
  6. Przeciętny Amerykanin wyrzuca około 83 kg plastiku rocznie.
  7. Produkcja plastiku zużywa około 8% światowej produkcji ropy.
  8. Codziennie, w okolicach samego Los Angeles do Oceanu Spokojnego trafia 10 ton plastikowych śmieci – reklamówek, rurek i butelek.
  9. Każdego roku Amerykanie wyrzucają 35 miliardów plastikowych butelek po wodzie.
  10. Plastik w oceanie rozkłada się na tak małe segmenty, że kawałki plastiku z jednej litrowej butelki mogą trafić na każdą plażę na świecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów z klasy 7B.