• Slider

,, Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”

PROJEKT ,,SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”We wrześniu uczniowie klasy II i III przystąpili do konkursu edukacyjnego ,, Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Pomysłodawcą konkursu dla uczniów klas I – III Szkół Podstawowych była sieć sklepów Biedronka. Projekt realizowany był przez uczniów klas II i III od września do grudnia 2020 r.
Wspólnie z wychowawcą uczniowie odkrywali fascynującą magię natury z nowymi bohaterami: Słońce Sonia, Kropla Ksenia, Drzewo Dobromir i Chmurka Celinka. Odkryliśmy wszystkie ,,Cztery żywioły- słońce, woda, ziemia i powietrze” z bohaterami książki pt. ,,Gang Fajniaków i miasto marzeń” oraz ,,Gang Fajniaków i sprzątanie świata”.Zrealizowane zostały ciekawe eksperymenty i lekcje  tematyczne pt. ,,Cztery żywioły” założone przez realizatorów akcji, które miały inspirować dzieci do odpowiedzialność za środowisko naturalne:1. Ekozakątek, czyli eksperymenty z powietrzem.
2. Oszczędzaj kropelkę, czyli eksperymenty z woda.
3. Kochając ziemię, czyli eksperymenty z ziemią.
4. Zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa, czyli eksperymenty z ogniem.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.