• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Świetlica proponuje


Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W zakładce ŚWIETLICA znajdziecie propozycje ciekawych ćwiczeń kreatywnych, zabaw ruchowych, gier, prac plastyczno- technicznych, eksperymentów, filmów i bajek. Mamy nadzieję , że chociaż w taki sposób pomożemy dzieciom i Państwu twórczo i ciekawie spędzić czas w domu. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

A oto nasze pierwsze propozycje

Zachęcamy Was do głośnego czytania bajek i książek dla dzieci

Warto odwiedzić stronę www.calapolskaczytadzieciom.pl tam znajdziecie nowości na Złotej Liście, propozycje literatury dla dzieci i młodzieży.

Kolorowanki dla dzieci – Polecamy stronę

http://bystredziecko.pl/m-nauka-pisania-literek-i -szlaczki-dla- dzieci/ W zakładce Materiały znajdziecie kolorowanki, łamigłówki, szlaczki.

Czas na zabawę plastyczną. Przywitaliśmy Wiosnę. Zachęcamy do zrobienia kolorowych kwiatów z papieru bociana i ,,Pani Wiosny”

( Przygotujcie kolorowy papier, dwa waciki kosmetyczne, klej, patyczki lub słomkę.

Eksperymenty- proponujemy domowe doświadczenia i zabawy

Zabawa „Co pływa, co tonie”.

Do miski z wodą wrzucamy różne przedmioty: ołówek, kamień, moneta, piasek, spinacz biurowy, klucz, korek, magnes, spinacz, plastikowy klocek. Obserwujemy i omawiamy co dzieje się z tymi przedmiotami. Następnie dzieci wrzucają: piłeczkę pingpongową, kawałeczek drewna, papier i inne lekkie przedmioty. Po całym eksperymencie dzieci wraz z rodzicami mogą porozmawiać dlaczego jedne rzeczy toną, drugie unoszą się na powierzchni.

Polecamy również stronę z ciekawymi eksperymentami

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/11/eksperyment-sklittles-tecz-talerzu/

Na weekend proponujemy niezawodne gry planszowe

Zobaczcie co macie w domu i grajcie całymi rodzinami. Jeśli nie macie gier w domu – żaden problem możecie wykonać je sami- wystarczy kartka , kredki , guziki czy nakrętki jako pionki i wyobraźnia.

Taniec i zabawa ruchowa

wejdź na stronę https://www.youtube.com/watch?v=ZYFAIupyHhM – na pewno znacie ukrytą zabawę ( jaką przekonajcie się sami) Świetna zabawa dla małych i dużych. Polecamy

Kochane Świetliki oto kilka propozycji dla Was i Waszych rodziców Miłej twórczej zabawy. W następnym tygodniu kolejne pomysły. Śledźcie naszą stronę internetową.

😊

Serdecznie pozdrawiamy

Kierownik i Nauczyciele świetlicy

Bookmark the permalink.

Comments are closed.