Święta coraz bliżej.

Kochani. Święta coraz bliżej i gdybyśmy byli razem, na pewno wspólnie wykonywalibyśmy świąteczne ozdoby, dekorowalibyśmy jajka nucąc wiosenne piosenki. Ale hej! Nic straconego. I mimo że nie możemy być teraz razem z Wami, mamy dla Was kilka propozycji na wykonanie kolorowych wielkanocnych dekoracji. Zaczynamy!

Styropianowe jajka

 Oto kilka pomysłów na dekorowanie styropianowych jajek:

  1. Coś dla małych łakomczuchów, czyli dekorowanie styropianowych jajek popcornem. Część przykleić na jajko, resztę zjeść ze smakiem 😊
  2. Obtoczyć w ryżu barwionym bibułą. Ryż zabarwić  w wodzie, w której wcześniej moczyła się bibuła. Następnie ryż trzeba wysuszyć, jajko styropianowe posmarować klejem  i obtoczyć😊
  3. Mały misz masz, czyli na jajko poprzyklejać kawałki włóczki, ścinki z gazet, piórka serwetki świąteczne, kwiaty, cekiny.
  4. Świąteczne kurczaki: posmarować jajo klejem, przykleić piórka. Nóżki i oczy zrobić z papieru, przykleić. 😊

  Doświadczenie domowe  – świateczny ogródek                                                                                                                               

Powiedzcie nam kochani, czy rzeżucha zasiana  ? U nas już tak .Zobaczcie. I nawet owies 🙂

 Jeśli u Was jeszcze nie, mamy dla was super pomysł na Panią rzeżuszkę i Pana rzeżuchę. Przygotujcie malutkie słoiczki, oczka samoprzylepne, tasiemki, watę i folię. Ozdóbcie słoiczki, zasiejcie nasionka, a na koniec pobawcie się w fryzjera i przytnijcie „włosy”.

Wesoły kurczak

A oto przed Wami wesoły kurczak. – Potrzebny będzie żółty filc, patyczki po lodach, klej, nożyczki, mazak, oczy samoprzylepne oraz czerwona kartka. Wykonanie: odrysujcie swoje rączki na filcu i wytnijcie je. Następnie z patyczków po lodach ułóżcie trójkąt, przyklejcie patyczki do siebie. Przyklejcie swoje odrysowane rączki, które służyć będą za skrzydła. Również z filcu wytnijcie okrągłą głowę, naklejcie oczy. Z czerwonej kartki zróbcie nogi, dziób i gotowe J.

 Wzór kurczaczka na podanej stronie https://mamacarla.pl/12-pomyslow-ozdoby-wielkanocne-diy-dzieci/

Świąteczny wieniec

Wspaniały pomysł, żeby ozdobić okno czy drzwi. Potrzebujemy kolorowy papier, kawałek kartonu do wycięcia koła, nożyczki, tasiemkę. Wycinamy jajka, przyklejamy na wycięte koło, przywiązujemy wstążeczkę i mamy gotowy, kolorowy wieniec Wielkanocny.

Pamiętajcie kochani, że to jest tylko propozycja wykonania. Możecie to zrobić inaczej. Jajka możecie sami pomalować kredkami lub farbami. Możecie przykleić na nie brokat, cekiny, ryż czy kaszę.

Kartka Wielkanocna

I na koniec, to na co pewnie czekaliście najbardziej, czyli kartka świąteczna. Oj tutaj możecie popisać się swoją kreatywnością. My, od siebie przedstawiamy Wam pomysł na  kartkę  wielkanocną  – Koszyczek z pisankami.

Do wykonania kartki potrzebne będą : gruba kartka z brystolu, kolorowy papier, klej , nożyczki , płaskie” pisanki . Możemy wyciąć je z ozdobnego papieru, filcu albo użyć już gotowych pisanek wielkanocnych wykonanych z pianki.  Formę koszyczka wycinamy z papieru lub z wycinanek. Następnie  „wkładamy” do niego kilka wielobarwnych pisanek, bazie , kurczaczki , zajączki i przyklejamy na grubą kartkę.  Na koniec koszyczek możemy dodatkowo ubarwić i udekorować wedle uznania. Super zabawa dla całej rodziny 😊 Inne inspiracji możecie znaleźć w książkach lub gazetach.. Polecamy stronę https://czasdzieci.pl/inspiracje/d,30-wielkanoc.html

Mamy nadzieję, że nasze propozycje na świąteczne ozdoby przypadły Wam do gustu i każdy wybierze sobie coś dla siebie.

Taniec

         Po twórczej pracy zapraszamy do zabawy ruchowej . Bawcie się dobrze😊

                              Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych

                               spędzonych w gronie najbliższych                                           

                          życzą   kierownik i wychowawcy świetlicy 😊

Bookmark the permalink.

Comments are closed.