• KOMUNIKAT 6/2021


    W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

    1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Światowy Dzień Pluszowego Misia pn. „Kraina miodem płynąca”

            26 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach świętowano Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczyciele bibliotekarze (p. Jolanta Sobczyk i p. Marta Kucharczyk), oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami (p. Ewa Mielniczek, p. Jolanta Sobczyk, p. Paulina Dorosławska), przygotowali szereg działań mających na celu rozpowszechnienie święta na terenie szkoły, w tym roku pod hasłem „Kraina miodem płynąca”.

            Członkowie SU nadali audycję przez szkolny radiowęzeł, dzięki której uczniowie zostali zapoznani z historią święta i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł na produkcję pluszowych misiów i dlaczego w USA noszą one nazwę teddybear. Dzięki wysłuchanej audycji poznali również walory zdrowotne miodu – ulubionego przysmaku wszystkich niedźwiadków.

            Po zaprezentowaniu audycji członkowie SU częstowali wszystkich pracowników szkoły miodem, a uczniowie mieli możliwość posmakowania tej słodyczy w bibliotece szkolnej. Podczas przerw międzylekcyjnych Olga Bajek z kl. VI d, przebrana w strój pszczoły, częstowała dzieci odwiedzających tego dnia bibliotekę miodem.

            W celu popularyzacji postaci Misia Uszatka oraz Kubusia Puchatka (pluszowych niedźwiadków – bohaterów książek dla dzieci) uczniowie kl. I – VI oraz nauczyciele  czytalina głos podczas zajęć lekcyjnych fragmenty książek Cz. Janczarskiego o przygodach Misia Uszatka oraz A. A., Milne „Kubuś Puchatek”.   

            Święto było również okazją do przyniesienia i zaprezentowania w szkole swoich ulubionych pluszowych misiów – tych dużych i tych najmniejszych. Uczniowie, którzy tego dnia przynieśli do szkoły swoje pluszaki i       usadzili na ławce podczas lekcji byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

                Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.