Światowy Dzień Pluszowego Misia pn. „Kraina miodem płynąca”

            26 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach świętowano Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczyciele bibliotekarze (p. Jolanta Sobczyk i p. Marta Kucharczyk), oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami (p. Ewa Mielniczek, p. Jolanta Sobczyk, p. Paulina Dorosławska), przygotowali szereg działań mających na celu rozpowszechnienie święta na terenie szkoły, w tym roku pod hasłem „Kraina miodem płynąca”.

            Członkowie SU nadali audycję przez szkolny radiowęzeł, dzięki której uczniowie zostali zapoznani z historią święta i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł na produkcję pluszowych misiów i dlaczego w USA noszą one nazwę teddybear. Dzięki wysłuchanej audycji poznali również walory zdrowotne miodu – ulubionego przysmaku wszystkich niedźwiadków.

            Po zaprezentowaniu audycji członkowie SU częstowali wszystkich pracowników szkoły miodem, a uczniowie mieli możliwość posmakowania tej słodyczy w bibliotece szkolnej. Podczas przerw międzylekcyjnych Olga Bajek z kl. VI d, przebrana w strój pszczoły, częstowała dzieci odwiedzających tego dnia bibliotekę miodem.

            W celu popularyzacji postaci Misia Uszatka oraz Kubusia Puchatka (pluszowych niedźwiadków – bohaterów książek dla dzieci) uczniowie kl. I – VI oraz nauczyciele  czytalina głos podczas zajęć lekcyjnych fragmenty książek Cz. Janczarskiego o przygodach Misia Uszatka oraz A. A., Milne „Kubuś Puchatek”.   

            Święto było również okazją do przyniesienia i zaprezentowania w szkole swoich ulubionych pluszowych misiów – tych dużych i tych najmniejszych. Uczniowie, którzy tego dnia przynieśli do szkoły swoje pluszaki i       usadzili na ławce podczas lekcji byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

                Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.