• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Światowy Dzień Autyzmu

dzień autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

AUTYZM to zaburzenie rozwoju dziecka, czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa całe życie. Jak dotąd nie wskazano jednoznacznie przyczyn występowania tego zaburzenia, nie ma też leku na autyzm. Bywa on często nierozpoznany i niezrozumiany, dlatego też wiele osób z otoczenia traktuje dzieci z autyzmem jako niegrzeczne lub źle wychowane.

dzień autyzmu

Możemy zrobić wiele, aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem i wziąć udział w Polsce na niebiesko!
Jak dołączyć?

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Autyzmu.
W tym roku inaczej, ale jesteśmy……..

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i okres ferii świątecznych nie możemy zorganizować na terenie naszej szkoły obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Przenosimy je do Internetu. Zachęcamy więc do wzięcia udziału w akcji „Nie bądź zielony w kwestii autyzmu. W kwietniu bądź niebieski” i przesłania zdjęcia z interpretacją tego hasła przez uczniów na adres: d.bucyk@sp1.polkowice.pl

Będzie to dobry sposób okazania pamięci, solidarności, akceptacji i tolerancji. Przypomnijmy społeczeństwu, że autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać i zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.

Źródło: