Światowe Dni Walki z Cukrzycą – warsztaty kulinarne .

14.11.2019 r. obchodziliśmy Światowe Dni Walki z Cukrzycą. W naszej szkole podczas zajęć kulinarnych zwróciliśmy uwagę na problem cukrzycy i edukację społeczeństwa w zakresie rozpoznawania przyczyn, objawów i sposobów leczenia oraz zapobiegania chorobie, wtedy gdy jest to możliwe. To również dzień urodzin odkrywcy insuliny, laureata Nagrody Nobla, doktora Frederica Bantinga. Cukrzyca została uznana za chorobę cywilizacyjną, świadomość społeczna dotycząca przebiegu choroby jest niewielka. Liczymy, że wspólnymi siłami uda nam się poszerzyć wiedzę jak największej liczby osób.

A oto nasze pomysły na dietetyczne sałatki nie tylko dla diabetyków:

  1. Sałatka z pomidorów, szpinaku i awokado.
  2. Sałatka ze świeżych warzyw z grillowaną piersią z kurczaka.
  3. Sałatka z brokułem, serem feta, słonecznikiem prażonym i sosem jogurtowo-czosnkowym.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.