Sukces naszego ucznia w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Strzelectwie Sportowym

W sobotę i niedzielę 21-22 września na strzelnicach zielonogórskiej Gwardii odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy IV w których udział wziął nasz uczeń Mikołaj Zarzycki z VIII b. Na imprezę zjechali zawodnicy z Dolnego Śląska, województwa lubuskiego, opolskiego i Wielkopolski.

Polkowice reprezentował tylko Mikołaj. Nasz uczeń wystartował w dwóch konkurencjach: w pistolecie szybkostrzelnym i pneumatycznym. Sobota była dniem szybkostrzelców. W tej konkurencji po całodziennych zmaganiach Mikołaj zajął VI miejsce na 24 startujących zawodników. W niedzielę młodzicy strzelali pistolet pneumatyczny. Rywalizacja była zacięta i do ostatniego strzału nie wiadomo było kto zajmie czołowe miejsca. Mikołaj zajął trzecie miejsce i był najlepszym pistoleciarzem z Dolnego Śląska. W najbliższą sobotę nasi uczniowie członkowie Szkolnej Drużyny Strzeleckiej wezmą udział w okręgowych zawodach „Puchar Lata”, zaś na początku października w Mistrzostwach Polski Młodzików i Mistrzostwach Szkół Podstawowych w strzelectwie. Trzymamy kciuki.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.