Sprawozdanie z wycieczki do Stacji Uzdatniania Wody i Zakładu Gospodarowania Odpadami.

W dniu 27.05.2015 roku członkowie koła przyrodniczego „Badacze przyrody” pod opieką pani Anny Partyki i Marty Kucharczyk uczestniczyli w wycieczce do Stacji Uzdatniania Wody w Suchej Górnej i Zakładu Gospodarowania Odpadami w Tarnówku. Uczniowie dowiedzieli się, jakim procesom trzeba poddać wodę, aby nadawała się do picia. Zobaczyli jak zbudowane są filtry. Pracownik Stacji Uzdatniania Wody uświadomił także uczniom, jak ważne jest oszczędzanie wody. Kolejnym miejscem, które członkowie koła mieli okazję zwiedzić był Zakład Gospodarowania Odpadami, do którego trafiają odpady zmieszane. W sąsiedztwie znajduje się centralny PSZOK. Tu są przywożone odpady  posegregowane. Uczniowie zrozumieli, jak ważne jest sortowanie odpadów w domu. Dowiedzieli się, na czym polega recykling.