SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU UCZNIÓW KLASY III A W SPEKTAKLU W OPERZE WROCŁAWSKIEJ

8 kwietnia 2014 r. wszyscy uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy klasy i dwóch rodziców uczestniczyli w wycieczce do Opery Wrocławskiej.

Uczniowie poznali obiekt opery, plan widowni, scenę i obejrzeli zaprezentowane wystawy.

Kulminacyjnym punktem  wyprawy do opery było obejrzenie spektaklu „ Alicja w Krainie Czarów” Roberta Chaulsa. Spektakl ten pochodzi z cyklu „Tajemnicze Królestwo”-opera  skomponowana specjalnie z myślą o najmłodszej publiczności, by rozbudzić ich wrażliwość  i wyobraźnię.

Gra aktorów, fantazyjne kostiumy, wyjątkowa muzyka i bajkowa scenografia tworzyły niezwykły nastrój i klimat.

Spektakl pokazał widzom jak wyjątkową sztuką jest opera i jak wiele ma niepowtarzalnego uroku, by ją poznać i polubić.

Nowy sposób przedstawienia historii małej dziewczynki Alicji to początek przygody uczniów klasy III a, która  obecnie jest wspaniałą atrakcją, a w przyszłości  może przerodzi się w miłość do opery trwającej całe życie.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.