• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

  • Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

  • Druki do pobrania :
    Ogłoszenie

    Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU UCZNIÓW KLASY III A W SPEKTAKLU W OPERZE WROCŁAWSKIEJ

8 kwietnia 2014 r. wszyscy uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy klasy i dwóch rodziców uczestniczyli w wycieczce do Opery Wrocławskiej.

Uczniowie poznali obiekt opery, plan widowni, scenę i obejrzeli zaprezentowane wystawy.

Kulminacyjnym punktem  wyprawy do opery było obejrzenie spektaklu „ Alicja w Krainie Czarów” Roberta Chaulsa. Spektakl ten pochodzi z cyklu „Tajemnicze Królestwo”-opera  skomponowana specjalnie z myślą o najmłodszej publiczności, by rozbudzić ich wrażliwość  i wyobraźnię.

Gra aktorów, fantazyjne kostiumy, wyjątkowa muzyka i bajkowa scenografia tworzyły niezwykły nastrój i klimat.

Spektakl pokazał widzom jak wyjątkową sztuką jest opera i jak wiele ma niepowtarzalnego uroku, by ją poznać i polubić.

Nowy sposób przedstawienia historii małej dziewczynki Alicji to początek przygody uczniów klasy III a, która  obecnie jest wspaniałą atrakcją, a w przyszłości  może przerodzi się w miłość do opery trwającej całe życie.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.