Zdobyliśmy III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Buczynie.

Dnia 17.11.2015 r. trzyosobowa drużyna uczniowska ze szkoły  w składzie: Aleksandra Wrona- klasa VI A, Aleksandra Jankowska- klasa VI B i Karolina Smereczniak- klasa VI C wzięła udział w VII Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Buczynie organizowanym pod patronem Starosty Polkowickiego. Uczennice zmagały się z zadaniami ortograficznymi: łamigłówkami, krzyżówkami i zagadkami pisały oraz dyktando i uzupełniały test z lukami. Konkurs przebiegał w dwóch etapach – indywidualnej i drużynowej. W konkurencji indywidualnej tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Aleksandra Jankowska z klasy VIB, a aszkoła uzyskała III miejsce drużynowo. Zwyciężczynie otrzymywały pamiątkowe dyplomy, zestawy lektur, słuchawki stereo i drobne upominki, a laureatce tytułu „Mistrz ortografii” uroczyście wręczono złotą statuetkę. Uczennice do udziału w konkursie przygotowała nauczycielka języka polskiego – Alina Bobeła.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.