Sprawozdanie z Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI We Love Great Britain

 

      Od kilku już lat marzec nieodłącznie kojarzy się uczniom nie tylko naszej szkoły, ale z pewnością wszystkich placówek naszego powiatu z wyjątkową atmosferą, jaka towarzyszy corocznie uczestnikom Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego We Love Great Britain. Każdego roku bowiem, pomimo bardzo wysokiego poziomu wymagań oraz ogromnej rywalizacji konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów. Fakt ten zapewne wynika nie tylko z atrakcyjności  i  różnorodności zadań konkursowych, których poziom znacznie wykracza poza umiejętności doskonalone podczas  zajęć szkolnych. Pozwala on również wykazać się wiedzą wszechstronną,  dotyczącą wielu dziedzin nauki, w oparciu o wysokie kompetencje językowe. Tegoroczna edycja konkursu  odbyła się  10 marca i tradycyjnie poprzedzona była  szkolnymi eliminacjami. Do konkursu zakwalifikowało się  27 uczniów z 9 szkół  powiatu polkowickiego. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego w ZSP w Radwanicach, zaś patronat nad  konkursem objął Starosta Powiatu Polkowickiego, pan Marek Tramś. Oficjalnego otwarcia dokonał  wójt gminy Radwanice, pan Paweł Piwko i dyrektor ZSP w Radwanicach, pani Bogusława Niemasz. Konkurs podzielono na dwa etapy. W pierwszym, indywidualnym, uczniowie zmagali się z testem wiedzy o krajach anglojęzycznych i testem leksykalno-gramatycznym, a także sprawdzali swoją umiejętność słuchania ze zrozumieniem w języku Szekspira. W drugim, drużynowym, polem rywalizacji były gry i zabawy z językiem angielskim. Tradycyjnie ta właśnie część konkursu dostarczyła najwięcej emocji, bo choć nie mniej trudna, była źródłem ogromnej radości i pełnej humoru atmosfery rywalizacji. Kilkugodzinne zmagania zakończono smacznym obiadem,  po którym nagrodzono zwycięzców. Miło nam poinformować, że wśród najlepszych uczniów  powiatu po raz kolejny znalazła się drużyna naszej „Jedynki”. Tym razem naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Remińska, Karolina Puźniecka i Aleksandra Jankowska, które zajęły III miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Polkowickiego. Gratulujemy laureatkom i zapraszamy uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Szkolny koordynator konkursu:

Joanna Kamińska

Bookmark the permalink.

Comments are closed.