Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim w klasie III c.

Dnia 18 września br. w klasie III c odbyło się spotkanie ze Strażnikiem Miejskim. Pani Strażnik opowiadała dzieciom o swojej pracy, wiążącymi się z nią obowiązkami i odpowiedzialnością.
 

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci, począwszy od bezpiecznego poruszania się na drodze do tematyki związanej z zagrożeniami wynikającymi z kontaktów z obcymi ludźmi. Pani Strażnik uczulała dzieci, aby w razie niebezpieczeństwa wzywać na pomoc funkcjonariuszy oraz mieć zaufanie do osób mundurowych. Mówiła również o tym, jak ważna jest znajomość własnego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu do rodziców, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia, czy zgubienia się. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe odblaski i sami w podziękowaniu podarowali Pani Strażnik laurkę. Bardzo dziękujemy za wizytę.

 
Katarzyna Walasek
Bookmark the permalink.

Comments are closed.