Spotkanie z górnikiem w klasie II b

Spotkanie z górnikiem w klasie II b

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do naszej klasy tatusiów górników.  Na spotkaniu górnicy  omówili wygląd górniczego stroju. Opowiadali o swojej pracy.

Następnie tatuś Wiktora zorganizował konkurs  na odgadnięcie po kolorze pióra w czapce  stanowiska na jakim pracuje górnik. Nagrodą za właściwą odpowiedz były płyty z nagraniem górniczej orkiestry. Dzieci miły  okazję do oglądania zdjęć z kopalni. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem piosenek górniczych i złożeniem życzeń.

Ta czapka górnicza

Ma puszyste piórka

Pamięta tę czapkę

Niejedna “Barbórka”.

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.