• KOMUNIKAT  9/2021

  POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

  Od 04 maja 2021 r.:

  Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

  Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

  Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

  Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

  Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Spotkanie z górnikiem klasie II c.

                W dniu 4 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej klasie spotkanie z górnikiem panem Henrykiem, który opowiedział uczniom o ciężkiej i czasem niebezpiecznej pracy w kopalni. Przedstawił również legendę o Św. Barbarze- patronce górników. Gość przybył w galowym stroju, który górnicy zakładają na szczególne okazje. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska czapce zwanej czako z godłem górniczym i pióropuszem z kogucich piór. Gość opowiedział nam o tajnikach pracy w kopalni oraz podzielił się wieloma ciekawostkami.

           

Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni. Myślę, że dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników.

            Na zakończenie uczniowie serdecznie podziękowali Panu Henrykowi za przybycie, wręczyli drobny upominek i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

                                                                           Natalia Struska

 
 
Bookmark the permalink.

Comments are closed.