• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Spotkanie z Górnikami w klasie III c.

Miesiąc grudzień kojarzy nam się nie tylko z Mikołajem czy świętami, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Dnia 4 grudnia po uroczystym apelu spotkaliśmy się w naszej sali z górnikami (ojcami dwóch uczennic). Wysłuchaliśmy opowiadań o ciężkiej pracy górniczej, warunkach jakie panują pod ziemią oraz o wyglądzie górniczego stroju.

Każdy z nas otrzymał sztabkę soli z kopalni, która jest jednym z produktów ubocznych w procesie wydobywania miedzi. Dzieci otrzymały, również gadżety oraz widokówki przedstawiające Szyby Górnicze oraz Patrona naszej szkoły- Jana Wyżykowskiego. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem górnikom „Sto lat”, złożeniem życzeń oraz upominków.

Dziękujemy za żywą lekcję o pracy górniczej!

Katarzyna Walasek