• KOMUNIKAT  9/2021

  POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

  Od 04 maja 2021 r.:

  Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

  Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

  Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

  Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

  Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Spotkanie z Górnikami w klasie III c.

Miesiąc grudzień kojarzy nam się nie tylko z Mikołajem czy świętami, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Dnia 4 grudnia po uroczystym apelu spotkaliśmy się w naszej sali z górnikami (ojcami dwóch uczennic). Wysłuchaliśmy opowiadań o ciężkiej pracy górniczej, warunkach jakie panują pod ziemią oraz o wyglądzie górniczego stroju. 
 
 

Każdy z nas otrzymał sztabkę soli z kopalni, która jest jednym z produktów ubocznych w procesie wydobywania miedzi. Dzieci otrzymały, również gadżety oraz widokówki przedstawiające Szyby Górnicze oraz Patrona naszej szkoły- Jana Wyżykowskiego. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem górnikom „Sto lat”, złożeniem życzeń oraz upominków.

 
Dziękujemy za żywą lekcję o pracy górniczej!
 

Katarzyna Walasek

 
 
Bookmark the permalink.

Comments are closed.