SPORT W NASZEJ SZKOLE

 ASM

Z radością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła kolejny etap Rozgrzewki i tym samym zakwalifikowała się do Rundy I Dolnośląskiego Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM).

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Przed nami kilka miesięcy wspólnych starań o zwiększenie poziomu codziennej aktywności naszych uczniów i z pewnością dużo dobrej zabawy.

Zanim jednak przystąpimy do Rundy I musimy dopełnić ostatnich formalności i zapewnić komplet Waszych zgód na udział dzieci w programie. Bardzo prosimy o wypełnienie i dostarczenie zgody do wychowawcy klasy, który następnie przekaże podpisane zgody koordynatorowi programu.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z panem Grzegorzem Kielin koordynatorem programu, który odpowie państwu na wszystkie pytania związane z przystąpieniem szkoły do programu (ASM). Dodatkowo, zapraszamy na stronę programu, gdzie z pewnością znajdą Państwo wiele przydatnych informacji:

https://aktywneszkoly.pl,

https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/).

Dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Trzymajcie za nas kciuki w Turnieju!


Dnia 12-04-2018 roku  odbył się dla klas III naszej szkoły  turniej sportowy pod hasłem „Zdrowo i sportowo” w formie wyścigów rzędów.

 

Głównym celem zawodów jest usprawnianie uczniów oraz popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez aktywny wypoczynek.
Każda z klas miała swoją reprezentację składającą się 5 dziewcząt i 5 chłopców. Podczas konkurencji uczniowie poszczególnych klas wykazali się dużą sprawnością fizyczna i rywalizowali ze sobą  w duchu zasady fair play. Wszyscy uczestnicy turnieju bawili się znakomicie. Organizatorem turnieju była Pani Wanda Palicka.

Małe złotka wciąż wygrywają”

10 marca 2018 roku w Naszej Szkole odbył się finał powiatowy w dwójkach siatkarskich. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z klas czwartych, które  bardzo wysoko wygrały ze swoimi rówieśniczkami. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie : Amelka Kruk, Olga Bajek , Dominika Puzio, Emilia Siemaszek, Weronika Olszewska, Julia Nowakowska, Martyna Śpiak, Emilia Bawiec.. Opiekunem drużyny była Dorota Kołodziejczyk –Iwanowska. Dziewczyny będą reprezentować powiat polkowicki w zawodach strefowych, które odbędą się  22 marca w Górze.


“Liczyliśmy na medal”
13 marca 2018 roku w Brzegu Dolnym odbył się finał wojewódzki w tenisie stołowym. W imprezie uczestniczyli nasi uczniowie Filip Pląska i Fabian Kruk. Po bardzo emocjonującej grze grupowej ” każdy z każdym “, nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce, o wejściu do finału zadecydowały małe punkty ,tylko dwie drużyny awansowały do ścisłego finału. Trzeba wspomnieć ,że w naszej grupie występowali przyszli mistrzowie. Nasza drużyna zakończyła zawody na siódmym miejscu. Opiekunem chłopców była Dorota Kołodziejczyk -Iwanowska.

 

“Awans do finału był blisko”
 
6 marca 2018 roku w Lubinie odbył się ćwierćfinał wojewódzki w czwórkach siatkarskich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Jakub Łoziński, Kacper Klancko,Dominik Pieńko, Filip Pląska, Damian Bąk , Bartosz Borowiec, Hubert Chyliński, Kacper Roskosz, Filip Kozina, Krystian Zaręba. Nasi zawodnicy zdobyli pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych i reprezentowali powiat polkowicki w zawodach. Od awansu dzielił chłopców jeden punkt, W tie-break chłopcy wygrywali 14 do 11, żeby w końcowej rywalizacji przegrać 16:18. Niestety ulegli drużynom Lubina, Wilkowa i Góry i zajęli czwarte miejsce. Opiekunem drużyny była Dorota Kołodziejczyk-Iwanowska

20 lutego 2018 roku w Gierałtowcu odbył się półfinał wojewódzki w tenisie stołowym. Bardzo udany występ zaliczyli uczniowie Naszej szkoły. Reprezentacja chłopców w składzie: Filip Pląska  i Fabian Kruk zajęła drugie miejsce i będzie reprezentować strefę legnicką w finale wojewódzkim , który odbędzie się w Brzegu Dolnym 20 marca. Amelia Kruk i Amelia Milnikiel  zajęły wysokie, trzecie miejsce, a  były najmłodszym zespołem wśród wszystkich startujących zespołów. W konkurencji chłopców i dziewcząt startowało po10 zespołów. Uczniowie otrzymali wspaniałe medale i dyplomy. Opiekunem zespołów była Dorota Kołodziejczyk -Iwanowska. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Dziewczęta jak “małe złotka”.

Dziewczęta jak “małe złotka”.
27 lutego  w Naszej szkole odbył się finał gminny w mini piłce siatkowej- dwójkach siatkarskich. Drużyna dziewcząt okazała się bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce. Wyprzedziła reprezentację Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3. Dziewczęta będą reprezentować naszą gminę w finale powiatowym, który odbędzie się 10 marca w naszej szkole. Skład naszej drużyny: Amelia Kruk, Olga Bajek, Dominika Puzio, Martyna Śpiak, Weronika Olszewska, Emilka Siemaszko, Alicja Tatarynowicz, Emilia Bawiec. Opiekunem drużyny była Dorota Kołodziejczyk -Iwanowska. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
20180227_105236 (1)

 

 

W tym miesiącu, czyli 20- 02- 2018 roku drużyna dziewcząt i chłopców będą reprezentowały naszą szkołę w TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO na szczeblu strefy legnickiej w Gierałtowcu.

Dnia 23-02- 2018 reprezentacja szkoły będzie brała udział w gminnym TURNIEJU MINI PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW w Szkole podstawowej nr 3 w Polkowicach.

Dnia 27- 02- 2018  odbędzie się w naszej szkole TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ. Reprezentacje dwójek siatkarskich dziewcząt i chłopców rozpoczną swoje zmagania
o godzinie 930.

 


 

W dniu 27 lutego 2018 roku odbył się turniej mini piłki siatkowej „Dwójki siatkarskie chłopców”- finał gminny.

W turnieju obok naszej reprezentacji w składzie: Bartosz Dziedzic, Bartosz Kuriata, Oliwier Kuczmaszewski, Michał Wróblewski, Kacper Siwak, Szymon Prokopowicz  brały udział drużyny z SP2 i SP3 Polkowice. Turniej  rozgrywano w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W rozgrywanych meczach przez poszczególne zespoły można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie. W ostateczności drużyna naszych chłopców zajęła II miejsce. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody.

 

 


 

środę 14 lutego w naszej szkole odbyły się Warsztaty Konsultacyjne w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) (https://aktywneszkoly.pl). Warsztaty są elementem Rozgrzewki, czyli drugiego etapu Turnieju ASM, a ich celem jest wypracowanie Planu Treningowego dla szkoły.

Plan Treningowy to zestaw skutecznych w realizacji działań zwiększających poziom codziennej aktywności fizycznej uczniów.

Chcemy, by uczniowie mieli energię do działania i chęć do nauki, byli samodzielni i nie bali się stawiać czoła codziennym wyzwaniom, również poza szkołą. Powiedzenie „ruch to zdrowie”, należy rozumieć już nie tylko w kontekście poziomu odporności dziecka, ale też w trosce o jego prawidłowy rozwój, zdolności poznawcze i optymalną pracę młodych mózgów.

Cieszy nas wysoka frekwencja podczas warsztatów konsultacyjnych, w których wzięli udział przedstawiciele kadry pedagogicznej, rodziców, władz lokalnych, a także uczniowie, którzy wspierając organizację warsztatów promowali słuszną ideę Wolontariatu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich obecnych powstał wszechstronny Plan Treningowy, odnoszący się zarówno do funkcjonowania samej szkoły, jak i jej najbliższego otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy zmieniać świat dzieci na lepszy.

 

IMG-20180223-WA0009

Udane zawody w mini piłce ręcznej chłopców!!!

W miniony piątek 23 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Polkowicach odbył się finał gminny w mini piłce ręcznej. W zawodach brała udział reprezentacji chłopców z naszej szkoły, która po bardzo zaciętej i wyrównanej grze zajęła I miejsce wywalczając tym samym awans do finału powiatowego. Oprócz naszej szkoły w zawodach wzięły udziały również reprezentacje chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3 z Polkowic oraz Szkoły Podstawowej z Jędrzychowa. Mecze były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Reprezentanci naszej szkoły dali z siebie wszystko pozostawiając dużo zdrowia na parkiecie i udowodnili, że warto grać do ostatniego gwizdka sędziego. Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem “każdy z każdym” a wyniki przedstawiają się następująco:

SP1 Polkowice – SP3 Polkowice 11:10
SP Jędrzychów – SP1 Polkowice 1:13
SP1 Polkowice – SP2 Polkowice 8:3
W skład reprezentacji szkoły wchodzili:
bramkarze: Chmielowiec Marcel, Kot Bartłomiej, Kubacki Kasjan
obrońcy: Chyliński Hubert, Konieczny Igor, Kruk Fabian, Łabędzki Jakub
rozgrywający: Kawałko Jacob, Żak Dawid, Łoziński Jakub
atakujący: Isztwan Przemysław, Pieńko Dominik

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

Comments are closed.