Szkoła Podstawowa nr 1 bliżej świata nauki.

edusince

W roku szkolnym 2014-2015 nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego Eduscience, którego głównym celem jest  „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii.”  Jest to największy projekt innowacyjny realizowany w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych w Polsce. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III oraz IV-VI. Celem twórców projektu jest zwiększenie zainteresowania dzieci naukami matematyczno – przyrodniczymi, informatycznymi, technicznymi oraz językami obcymi.

Skorzystamy z nowoczesnej platformy e-learningowej  www.platforma.eduscience.pl  oraz portalu przyrodniczego EDUSCIENCE www.eduscience.pl zapewniającego wsparcie  metodyczne oraz propozycje wycieczek do obserwatoriów i instytutów naukowych Polskiej Akademii Nauk oraz transmisje z Polskiej Stacji Polarnej  Homsund na Spitsbergenie.

Koordynator projektu

Mariusz Bobeła