„Śniadanie daje moc” w klasie II b


W dniu 8 listopada 2018 r. uczniowie klasy II b włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W przygotowanie zaangażowane były wszystkie dzieci. Nakryto stół białym obrusem, rozłożono talerzyki, sztućce, serwetki. Następnie uczniowie układali na talerzach warzywa, owoce, orzechy, serki. Po takich przygotowaniach każdy chętnie nakładał na talerz i jadł ze smakiem wszystkie produkty. Jedzonko popijano wodą. Dzieci przypomniały sobie jakie wartości odżywcze mają spożywane  produkty.  Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.