• KOMUNIKAT  9/2021

  POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

  Od 04 maja 2021 r.:

  Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

  Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

  Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

  Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

  Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Robimy sok owocowo-warzywny w klasie 1 a.

Dzieci z klasy 1 a doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się przede wszystkim prawidłowo odżywiać. Każdy rozumie jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok owocowo-warzywny. Dzieci przyniosły do szkoły m.in. marchewki, jabłka, pomarańcze, kiwi, cytrynę, maliny, truskawki, banany oraz grejfruty. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku  – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Dzieci kroiły przyniesione owoce i warzywa a następnie wrzucały je do sokowirówki. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.