Robimy sok owocowo-warzywny w klasie 1 a.

Dzieci z klasy 1 a doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się przede wszystkim prawidłowo odżywiać. Każdy rozumie jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok owocowo-warzywny. Dzieci przyniosły do szkoły m.in. marchewki, jabłka, pomarańcze, kiwi, cytrynę, maliny, truskawki, banany oraz grejfruty. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku  – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Dzieci kroiły przyniesione owoce i warzywa a następnie wrzucały je do sokowirówki. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.