Realizacja programu edukacyjnego  Dziel się uśmiechem”.

     Od września br.  nasi  uczniowie klas I-III i IV-VI przystąpili do programu edukacyjnego „Dziel się uśmiechem”. 
We wrześniu i w październiku w klasach I-III podczas lekcji odbyły się rozmowy na temat szczotkowania zębów i używania środków higienicznych. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod tytułem ,,Mój zdrowy uśmiech”.
 
 

  Dzieci poznały cztery proste kroki dla zdrowych i czystych zębów. Dowiedziały się również, iż jedzenie twardych pokarmów, np. marchewki, jabłka, ale też skórek od chleba to gimnastyka dla szczęk i zębów. Podczas realizacji tego zadania uczniowie rysowali swój ulubiony przysmak. 
W klasach IV-VI  uczniowie zostali zapoznani z podstawową wiedzą na temat zębów, omówilii rolę i funkcję zębów, jego budowy. Podczas lekcji nauczyciele zwracali szczególną uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się swoim zębom w lusterkach, o których rozmawiali ze swoimi rówieśnikami. Podczas dyskusji porównywali  kształty zębów, różnice między nimi, a także podobieństwa. W czasie zajęć uczniowie poznali rodzaje zębów i narysowali uśmiechnięte portrety. Nauczyciele na zajęciach wychowawczych zrealizowali scenariusze ,,Moje Zęby “, ,,Dbam o zęby”. Uczniowie poznali zasady mycia zębów. Po zajęciach potrafili wymienić akcesoria potrzebne do dbania o higienę jamy ustnej. Zobowiązali się przestrzegać zasady “czterech kroków” dbania o zęby.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.