,,Razem na święta” -akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta.” Nasi uczniowie na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. Funkcjonująca u nas rada Wolontariatu realizuje działania zasługujące na uznanie.

„Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same i zawsze jest ktoś o nich pamięta” – napisał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w liście zachęcającym uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Razem na Święta”.

 W naszej szkole :

  • zorganizowano zbiórkę darów rzeczowych z przeznaczeniem na prezenty świąteczne dla pacjentów kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu
  • uczniowie kl. IV – VII samodzielnie wykonali kartki świąteczne, napisali życzenia oraz listy i wysłali do podopiecznych „Marzycielskiej Poczty”,
  • przeprowadzono bożonarodzeniową kwestę na rzecz akcji „Adopcja Serca”,
  • Rada Rodziców zorganizowała kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczono cel charytatywny,
  • Zorganizowano zbiórkę środków higienicznych i zabawek dla podopiecznych domu dziecka w Jaworze.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.