• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Promocja zdrowego chleba w szkole

W Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach w ramach PROMOCJI ZDROWIA  odbyła się „DEGUSTACJA  ZDROWEGO PIECZYWA” zorganizowana przez uczniów i  rodziców klasy II a przy współpracy  Rady Rodziców. Degustację poprzedziła prezentacja multimedialna pt. „Jak powstaje chleb” , której celem było zapoznanie z drogą powstawania chleba , rodzajami chleba i gatunkami mąk. Degustacja zdrowego pieczywa odbywała się w jednej z sal lekcyjnych, gdzie na wielkim stole można było zobaczyć i spróbować różnych gatunków żytniego pieczywa ( chleb żytni,  chleb z ziarnami, żytni ze słonecznikiem, cebulowy, ciemny ze śliwką). Uczniowie za pomocą zmysłów doświadczali smaku i zapachu chleba. Ostatnim elementem tego dnia było wspólne śpiewanie piosenki „Mało nas do pieczenia chleba”