• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

• Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

• Druki do pobrania :

Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem i zapewnienia im bezpieczeństwa.

Nasza szkoła odnowiła certyfikat “Chronimy Dzieci”, przyznawany placówkom realizującym Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Chronimy Dzieci to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Aby placówka uzyskała certyfikat szkoły „Chronimy Dzieci” musi spełnić następujące kryteria
1. ustanowienie i wprowadzenie w życie Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem i zapewnienia im bezpieczeństwa.
2. Monitorowanie swoich pracowników w celu zapewnienia im bezpieczeństwa
3. Zapewnienie swoim pracownikom edukację w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem i pomocy dzieciom w sytuacjach zagrożenia.
4. Oferowanie rodzicom/opiekunom edukację w zakresie wychowania dzieci bez przemocy oraz ochrony ich przed przemocą i wykorzystywaniem
5. Oferowanie dzieciom edukację w zakresie praw dziecka oraz ochrony przed zagrożeniami przemocą i wykorzystywaniem.
6. Monitorowanie i okresowe weryfikowanie zgodności prowadzonych działań z przyjętymi zasadami ochrony dzieci.

Pragniemy poinformować iż z dniem dzisiejszym Zespół do spraw bezpieczeństwa pod kierunkiem pana Mariusza Bobeły i pani Marioli Boroń po zrealizowaniu zadań i spełnieniu wszystkich poziomów standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem uzyskał dla naszej szkoły Certyfikat „Chrońmy dzieci”.

zobacz:

Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem i zapewnienia im bezpieczeństwa.

CERTYFIKAT CHROŃMY DZIECI.