• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Poznajemy Poradnik młodego internauty.Zajęcia o bezpiecznym internecie DBI 2015.

Celem głównym tych  zajęć komputerowych  jest zwrócenie  uwagi uczniów z jednej strony na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata a z drugiej na ogromne niebezpieczeństwo jakie czai się w sieci na nieświadomych młodych ludzi.

Bezpieczny internet 2015

Tegoroczne działania w naszej szkole obejmują szeroko zakrojoną edukację w zakresie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, oraz sposobów przeciwdziałania jego negatywnym skutkom.

Bezpieczny internet 2015 (7)

Przy udziale samych uczniów kl. IV -VI  pod kierunkiem nauczycieli informatyki Mariusza Bobeły i Edyty Prokopowicz powstał specjalny przewodnik dla dzieci i młodzieży jak prawidłowo i bezpiecznie  wykorzystywać nowe technologie.  Bezpieczny internet 2015 (8)

Poradnik składa się z pięciu filmowych odcinków w , których uczniowie prezenterzy  przedstawiają widzom w przygotowanym studiu Bezpiecznego Internetu najistotniejsze wiadomości z zakresu funkcjonowania, zagrożeń  oraz cyfrowego bezpieczeństwa.

Bezpieczny internet 2015 (9) Bezpieczny internet 2015 (6) Bezpieczny internet 2015 (5) Bezpieczny internet 2015 (4)

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z Poradnikiem młodego internauty. umieszczonym na blogu ,,Komputerowy zakątek”  pod adresem http://komputerowyzakotek.blogspot.com/