Poznajemy Poradnik młodego internauty.Zajęcia o bezpiecznym internecie DBI 2015.

Celem głównym tych  zajęć komputerowych  jest zwrócenie  uwagi uczniów z jednej strony na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata a z drugiej na ogromne niebezpieczeństwo jakie czai się w sieci na nieświadomych młodych ludzi.

Bezpieczny internet 2015

Tegoroczne działania w naszej szkole obejmują szeroko zakrojoną edukację w zakresie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, oraz sposobów przeciwdziałania jego negatywnym skutkom.

Bezpieczny internet 2015 (7)

Przy udziale samych uczniów kl. IV -VI  pod kierunkiem nauczycieli informatyki Mariusza Bobeły i Edyty Prokopowicz powstał specjalny przewodnik dla dzieci i młodzieży jak prawidłowo i bezpiecznie  wykorzystywać nowe technologie.  Bezpieczny internet 2015 (8)

Poradnik składa się z pięciu filmowych odcinków w , których uczniowie prezenterzy  przedstawiają widzom w przygotowanym studiu Bezpiecznego Internetu najistotniejsze wiadomości z zakresu funkcjonowania, zagrożeń  oraz cyfrowego bezpieczeństwa.

Bezpieczny internet 2015 (9) Bezpieczny internet 2015 (6) Bezpieczny internet 2015 (5) Bezpieczny internet 2015 (4)

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z Poradnikiem młodego internauty. umieszczonym na blogu ,,Komputerowy zakątek”  pod adresem http://komputerowyzakotek.blogspot.com/