Polecane strony oświatowe.

Polecane linki do stron dla nauczycieli

www.men.gov.pl – Ministerstwo Edukacji Narodowej

www.cke.edu.pl – Centralna Komisja Edukacyjna

www.oswiata.abc.com.pl – Oświata

www.ore.edu.pl – Ośrodek Rozwoju Edukacji

www.ibe.edu.pl – Instytut Badań Edukacyjnych

www.npseo.pl – System Ewaluacji Oświaty

www.scholaris.pl – Portal wiedzy dla nauczycieli

www.eduseek.interklasa.pl
 – Polski Portal edukacyjny

www.obut.edu.pl – Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów

www.oskko.edu.pl – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty

www.toc.edu.pl – TOC dla edukacji

www.eduinfo.pl – Wszystko na temat oświaty

www.kluczdouczeniasie.pl – Program wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej Wg L. Wygotskiego

www.edunews.pl – Portal o nowoczesnej edukacji

www.eduseek.pl – największy portal edukacyjny, podzielony na trzy części: dla uczniów, rodziców i nauczycieli; treści dydaktyczne uporządkowane są według przedmiotów szkolnych, zawiera m.in. katalog stron edukacyjnych, forum dyskusyjne, porady prawne, informacje o kursach i szkoleniach, mnóstwo pomocy dydaktycznych.
www.interklasa.pl – portal zawiera stale aktualizowany katalog polskich zasobów edukacyjnych w sieci, strony WWW wszystkich szkół biorących udział w programie Interkl@sa, skrzynki pocztowe uczniów i nauczycieli.

www.szkola.net – polski portal edukacyjny dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Zawiera m.in. materiały pomocnicze do nauki, konspekty dla nauczycieli, serwisy tematyczne, wszystkie przedmioty szkolne z animacjami, grami i konkursami oraz bezpłatne konta i strony www. Serwisy: gry, komputery, muzyka, sport, motoryzacja, świat nauki.

www.edu.com.pl – Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej, zawiera aktualności edukacyjne, internetową bazę szkół, giełdę podręczników i książek, ogłoszenia nt. korepetycji

www.eduforum.pl – portal edukacyjny – a w nim: ciekawe artykuły, aktualności oświatowe, katalog stron www, forum dyskusyjne, przykładowe konspekty, oferty pracy, do ściągnięcia programy komputerowe przydatne w szkole

www.gazeta.pl/edukacja – serwis w portalu Gazeta.pl – są tu m.in. aktualności edukacyjne, teksty dyktand, ciekawe omówienia lektur szkolnych, testy na koniec gimnazjum i szkoły podstawowej, testy logiczne i psychologiczne, dział poświęcony nauce jęz. obcych, dział komputery i edukacja

www.profesor.pl – serwis oferuje aktualności oświatowe, dużo materiałów dydaktycznych dla nauczycieli, katalog stron WWW, porady, forum dyskusyjne.

www.oeiizk.edu.pl – serwis edukacyjny “Komputer w Szkole” opracowany przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów zawiera przykłady zastosowań komputera w nauczaniu poszczególnych przedmiotów, ciekawe artykuły, programy autorskie, strony dotyczące doskonalenia zawodowego, linki do stron o tematyce edukacyjnej.

www.bykom-stop.avx.pl – strona kampanii na rzecz przestrzegania reguł ortografii w sieci.

www.ceo.org.pl – Centrum Edukacji Obywatelskiej

Comments are closed.