• Kartaka dla górników
 • 1.W związku ze zmianą Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 1967) wprowadza się od 2 listopada 2021 r. obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki poza czasem zajęć edukacyjnych, czyli:
  a ) podczas przerw śródlekcyjnych,
  b) w czasie przebywania w szatniach,
  c) przemieszczania się między pomieszczeniami, w sytuacji braku możliwości zachowania dystansu 1,5 m.

 • 2.Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS bezwzględnie obowiązują zasady:
  a) higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
  b) nie można wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Plebiscyt pt. „Książkowa lista przebojów”.

biblioteka2

W dniach 5 – 12 października 2015 r. w naszej szkole przeprowadzono plebiscyt pt.. „Książkowa lista przebojów”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach. Na kartach do głosowania wypisywali tytuły trzechnajciekawszych, ich zdaniem, książek dla dzieci i młodzieży, a kartę wrzucali do urny. Następnie wszystkie głosy zostały policzone i powstała

„Książkowa lista przebojów”:

 1. Hugh. Lofting„Doktor Dolitle i jego zwierzęta”
 2. Jeff Kinney„DziennikCwaniaczka”
 3. Joanne K. Rowling„Harry Potter”
 4. Antone de Saint-Exupery„Mały Książę”
 5. Carlo Collodi „Pionokio”
 6. Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
 7. Kornel Makuszyński „Koziołek Matołek”
 8. Francesca Simon „Koszmarny Karolek”
 9. Sempe i Goscinny„Mikołajek”
 10. 10. C. S. Lewis „Opowieści z Narnii”

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.