Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Strzelectwie Sportowym. I kolejne sukcesy dziewczyn z Szkolnej Drużyny Strzeleckiej.

W piątek 8 kwietnia  Lena Sołonynka z VIII e wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Strzelectwie Sportowym w konkurencji Psp30+30 czyli pistolecie sportowym. To trudna choć widowiskowa konkurencja. Składa się z dwóch części. W pierwszej części zawodnicy i zawodniczki strzelają 7 serii pięciostrzałowych do tarczy oddalonej o 25  metrów z amunicji kaliber 22 long rifle. Na oddanie pięciu strzałów mają pięć minut. Seria pierwsza jest serią próbną pozostałe 6 jest ocenianych. Po tej części następuje minimum godzinna przerwa a po niej zawodnicy ponownie oddają 7 pięciostrzałowych serii z tą tylko różnicą, że na wycelowanie i oddanie każdego strzału mają tylko 3 sekundy. Warunki atmosferyczne były fatalne, temperatura zbliżona do zera i silny wiatr. Nasza uczennica poradziła sobie z wszystkimi przeciwnościami losu i strzeliła najwyższy wynik wśród dziewcząt, a kolejne dwa miejsca za nią zajęły również zawodniczki z Dolnego Śląska. Niestety w tej konkurencji chłopcy i dziewczyny klasyfikowani byli razem i Lena zajęła ostatecznie 6 miejsce ustępując pola tylko bardziej doświadczonym chłopcom.

Następnego dnia w konkurencji pistolet pneumatyczny chłopcy i dziewczęta klasyfikowani byli już  osobno. Naszą szkołę i miasto reprezentowały Lena oraz Kaja Biczkowska z VIII d. Obydwie dziewczyny spisały się bardzo dobrze Lena zajęła 2 miejsce i została wicemistrzynią województwa lubuskiego a Kaja uplasowała się na piątym miejscu. Warto podkreślić, iż obie dziewczyny wchodzą w skład Kadry Województwa Dolnośląskiego w Strzelectwie Sportowym. Dziewczynom gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs strzelecki
Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Strzelectwie Sportowym
Konkurs strzelecki
Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Strzelectwie Sportowym
Konkurs strzelecki
Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Strzelectwie Sportowym
Bookmark the permalink.

Comments are closed.