GROMADY ZUCHOWE

zuch_31012014

Gromada zuchowa „Bajkoludki”i „Kubusiaki”- zuchy należące do ZHP działające przy SP1 Polkowice

W naszej szkole działają 2 gromady zuchowe: „Bajkoludki”- to uczniowie klasy IIId, której wychowawczynią jest  Halina Partyka instruktor ZHP
w stopniu podharcmistrza (phm) i „Kubusiaki”- uczniowie klasy IIc której wychowawczynią jest  Anna Mikołajczyk instruktor ZHP w stopniu przewodnika (pwd).
Do zuchów należą wszyscy uczniowie tych klas, za zgodą rodziców. Zuchy działają w szkole i spotykają się na cotygodniowych zbiórkach zuchowych. Każda zbiórka trwa
1 godzinę lekcyjną,która jest dodatkową godziną przeznaczoną na gry, zabawy, pląsy, majsterkę i zdobywanie sprawności zuchowych – zespołowych i indywidualnych.

Praca zuchowa w gromadzie to jedna z aktywnych metod pracy dydaktyczno-wychowawczej. Metoda ta przynosi bardzo dobre efekty pracy w klasach I-III. Uczniowie poznają prawo
zucha i uczą się życia zgodnie ze wszystkimi punktami tego prawa, a są nimi:

1.     Zuch kocha Boga i Polskę

2.     Zuch jest dzielny

3.     Zuch mówi prawdę

4.     Zuch pamięta o swoich obowiązkach

5.     Wszystkim jest z zuchem dobrze

6.     Zuch stara się być coraz lepszy

Uczniowie postępując zgodnie z tym prawem i nosząc mundurek z zuchowym znaczkiem rozumieją, że muszą pracować nad sobą, aby w przyszłości być dobrymi i mądrymi ludźmi.
Jednocześnie są bardzo rozśpiewani, roztańczeni, chętni do wszelkiej dodatkowej pracy, udziału w zajęciach dodatkowych, potrafią zgodnie współpracować i bawić się oraz chętnie
pomagają innym w potrzebie, biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych .

Drużynowa i opiekun zuchów phm. Halina Partyka i pwd. Anna Mikołajczyk

GALERIA

Wszem i wobec ogłaszamy, że nasze zuchy odniosły wielki sukces! 1 GZ „Kubusiaki” zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Zuchowej „Na jesienną nudtę”, który odbył się 29.11.2014 r. we Wrocławiu. Natomiast 7 GZ „Bajkoludki” wyśpiewała na tymże festiwalu III miejsce! Zdolne są te nasze zuszki! Gratulujemy!!