Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze i kolejny udany start naszej reprezentantki Izy Olejnik z klasy VII a.

W sobotę 2 grudnia uczennica naszej placówki Izabela Olejnik wzięła udział w ostatnich w tym roku kalendarzowym ogólnopolskich zawodach strzeleckich dla młodzików. Był to Mikołajkowy Turniej Strzelecki rozgrywany na obiektach strzeleckich KS Gwardia Zielona Góra. Dla Izy była to największa do tej pory impreza strzelecka w jakiej brała udział. W ramach turnieju przeprowadzane były tylko konkurencje pneumatyczne. Nasza reprezentantka wystartowała w konkurencji Ppn30 czyli pistolecie pneumatycznym młodziczek i spisała się doskonale zajmując 9 miejsce. To doskonałe miejsce biorąc pod uwagę rangę zawodów oraz obsadę – zawodniczki z renomowanych klubów mających olbrzymie budżety, odpowiednią infrastrukturę, pełne magazyny sprzętu i całe sztaby szkoleniowców do dyspozycji. Iza ma do dyspozycji tylko zdezelowany pistolet i marudnego belfra za trenera. Zawody te dzięki atrakcyjnej formule są ważnym elementem systemu szkolenia i rywalizacji sportowej młodych strzelców. Iza mogła poznać i obserwować swoje przyszłe rywalki, gdyż pełnoprawną młodziczka zostanie dopiero począwszy od stycznia czyli nowego sezonu. Będzie miała dwa lata aby w tej grupie wiekowej rywalizować z dziewczętami z całej Polski i doskonalić swoje umiejętności.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.