Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie II c

 

W dniu 27 września 2019 r. uczniowie klasy II c wzięli udział w ,,Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania” II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. To już w naszej szkole tradycja. O tym, że czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego uczniowie chętnie włączyli się w akcję ,,Głośnego Czytania”.

Brali udział w zajęciach ze Słodziakami, wykonując piękne dekoracje drzewa ,,Szkolnych Przyjaciół Gangu Słodziaków”, przygotowali piękne maski: pszczoły, dzięcioła, nietoperza, zająca, borsuka i sowy. Wysłuchali głośnego czytania w wykonaniu wychowawcy klasy książki pt. ,,Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Odwiedzili również czytelnię szkolną, w której czytali książki i czasopisma dla kolegów i koleżanek z klasy.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.