Pieszy rajd do Suchej Górnej w ramach obchodów Święta Niezapominajki.

„Ochrona Przyrody Niepodległej” – pieszy rajd do Suchej Górnej w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki Święto Niezapominajki obchodzimy w naszej szkole od wielu lat. W tym dniu promujemy walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną oraz przypominamy o potrzebie i konieczności jej ochrony. Święto zachęca nas również do pamiętania o bliskich, o życzliwości oraz o tradycjach rodzinnych, lokalnych i narodowych. Wzorem minionych lat 16 maja 2018 r. z okazji obchodów „Święta Polskiej Niezapominajki” uczniowie klasy VI b uczestniczyli w gminnym pieszym rajdzie do Suchej Górnej. Tegoroczny rajd przebiegał pod hasłem „Ochrona Przyrody Niepodległej”. W trakcie marszu uczniowie poznawali walory przyrodnicze i kulturowe regionu, rozwiązywali zadania oraz w atrakcyjny sposób wysiewali nasiona niezapominajki. Po trudach wędrówki dla aktywnych uczestników rajdu w Suchej Górnej czekały nagrody . Zmęczeni przemarszem chętnie odpoczywali na świeżym powietrzu.