Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Obchody Święta Niepodległości

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego

w Polkowicach.

Flaga 2

W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole organizujemy:

I.      Wystawę plakatów o Dniu Niepodległości w Izbie Patrona.

II.      Prezentację tematyczną przed salą historyczną.

III.      Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Moja Ojczyzna”.

IV.      Apel z okazji Święta Niepodległości.

V.      Przygotowanie przez uczniów na zajęciach plastycznych okolicznościowych kotylionów.

VI.      Udział uczniów w Narodowym Biegu Niepodległości na Rynku w Polkowicach.

VII.      Udział chóru szkolnego ,,”Vox Pueri” ”  w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej.

VIII.      Udział w szkolnym  etapie  XXIII ogólnopolskiego konkursu  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922.

IX.      Udział w szkolnym etapie powiatowego konkursu historycznego pt: „Polska w czasach wczesnego średniowiecza”.

X.      Udział w  Suchej Górnej w obchodach 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości                       przez Państwo Polskie. Impreza objęta Honorowym Patronatem Starosty Polkowickiego i Burmistrza Polkowic.