Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

            25 i 26 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej świętowano Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczyciele bibliotekarz, p. Jolanta Sobczyk i p. Marta Kucharczyk, przygotowały imprezę czytelniczą, w której wzięli udział wszyscy uczniowie klas II wraz z wychowawcami. Uczestnicy imprezy zostali zapoznani z historią święta i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł na produkcję pluszowych misiów. Wysłuchali historii powstania najpopularniejszego polskiego pluszowego misia – Misia Uszatka –bohatera książek Czesława Janczarskiego oraz znanego serialu dla dzieci wyprodukowanego przez se-ma-for w Łodzi. Święto było okazją do przyniesienia i zaprezentowania w szkole swoich ulubionych pluszowych misiów – tych dużych i tych najmniejszych.

                Do organizacji imprezy włączone zostały uczennice z kl. V d: Maja Kuźma i Wiktoria Szymańska, które starały się zachęcić obecne na spotkaniu dzieci do sięgania po książki o przygodach Misia Uszatka. Poprzez głośne czytanie lektury zapoznały z treścią wybranej przez nich opowieści.

                W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli film animowany pt. „Kubusiowe opowieści”, dzięki któremu przenieśli się do zaczarowanej biblioteki mieszkańców Stumilowego Lasu. Na zakończenie nauczyciel bibliotekarz przypomniał uczniom kl. II o możliwości korzystania w czytelni z czasopisma „Kubuś i Przyjaciele”.

                Impreza była okazją do spotkania uczniów z ciekawą książką w nietypowy sposób.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.