Obchody Światowego Dnia Orderu Uśmiechu w kl.III c

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu obchodzony jest 21 września. Order Uśmiechu jest jedynym odznaczeniem przyznawanym przez dzieci. O przyznaniu tego Orderu nie decyduje wykształcenie, wyznanie lub kolor skóry. Order otrzymują dorośli, którzy kochają dzieci, dają im radość i dbają o przestrzeganie ich praw.

Ceremonii nadania Orderu towarzyszy wypicie z uśmiechem na twarzy soku z cytryny. Uczniowie klasy III c wysłuchali listu Rzecznika Praw Dziecka, symbolicznie zjedli plasterki cytryny (oczywiście z uśmiechem na twarzy) oraz samodzielnie wykonali własne Ordery Uśmiechu. Po cytrynie zostały tylko skórki. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, które wzbudziły w nich wiele refleksji.  

                                                                                                     Katarzyna Walasek
Bookmark the permalink.

Comments are closed.