Obchody Światowego Dnia Orderu Uśmiechu w kl.II c

Dnia 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez dzieci. O przyznaniu tego Orderu nie decyduje wykształcenie, wyznanie lub kolor skóry. Tę szczególną nagrodę otrzymują dorośli, którzy kochają dzieci, dają im radość i dbają o przestrzeganie ich praw. Ceremonii nadania Orderu towarzyszy wypicie z uśmiechem na twarzy soku z cytryny. Uczniowie klasy II c wysłuchali listu Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka.Symbolicznie zjedli plasterki cytryny (oczywiście z uśmiechem na twarzy) oraz samodzielnie wykonali własne Ordery Uśmiechu. Po cytrynie zostały tylko skórki. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, które wzbudziły w nich wiele refleksji.  

Katarzyna Walasek


                                                                                                     

Bookmark the permalink.

Comments are closed.