Obchody Światowego Dnia Orderu Uśmiechu w kl.II a.

Dnia 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez dzieci. O przyznaniu tego Orderu nie decyduje wykształcenie, wyznanie lub kolor skóry. Order otrzymują dorośli, którzy kochają dzieci, dają im radość i dbają o przestrzeganie ich praw. Ceremonii nadania Orderu towarzyszy wypicie z uśmiechem na twarzy soku z cytryny. Uczniowie klasy II a wysłuchali listu Pana Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka –  (http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-z-okazji-swiatowego-dnia-orderu-usmiechu-0), symbolicznie zjedli plasterki cytryny (oczywiście z uśmiechem na twarzy) oraz samodzielnie wykonali własne Ordery Uśmiechu. Po cytrynie zostały tylko skórki. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, które wzbudziły w nich wiele refleksji.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.