Obchody Dnia Spódnicy

Dnia 15 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach obchodzono Dzień Spódnicy. Uczniowie zostali poinformowani o obchodach przez członków Rady Samorządu Uczniowskiego w komunikacie nadanym przez szkolny radiowęzeł. Organizatorami zabawy był Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna.

Celem podejmowanych działań było zwrócenie uwagi uczniów na historię kobiecego ubioru oraz modę obowiązującą w świecie dawniej i dziś.

Organizatorzy zachęcali do przyjścia do szkoły w oryginalnej spódnicy wszystkich chętnych uczniów. Dzieci wzięły udział w specjalnej sesji fotograficznej z książką w tle. Sesja odbywała się w czytelni szkolnej. Wszystkie uczestniczki sesji otrzymały upominki od organizatorów imprezy. Na podstawie zdjęć została wybrana NAJBARDZIEJ ORYGINALNA SPÓDNICA 2018 r.

Decyzją męskiej części Samorządu Uczniowskiego laureatkami plebiscytu zostały: Katarzyna Madej z kl. III a i Kornelia Siejek z kl. IV e. Uczennice otrzymały nagrody w postaci książek.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.