• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Obchody Dnia Flagi.

Dnia 30.04.2015 r. klasa V b i VI b wraz z wychowawcami uczestniczyła w obchodach Dnia Flagi. Ceremonia rozpoczęła się o godz.12.00 w sercu miasta- polkowickim rynku odegraniem hymnu i podniesieniem flagi na maszt. Organizatorem obchodów było starostwo polkowickie. Podczas uroczystości obecne były władze powiatu i gmin oraz liczne reprezentacje służb mundurowych policji i straży pożarnej, młodzieży szkolnej, środowisk kombatanckich, organizacji harcerskich oraz stowarzyszeń i związków. Przed uroczystością pracownicy powiatu rozdawali mieszkańcom flagi, które każdy z   obecnych mógł się zaopatrzyć. Nasi uczniowie  tuż  przed rozpoczęciem obchodów mieli okazję zwiedzić wyrzutnie rakiet 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, obejrzeć w środku wyposażenie wozów  strażackich czy zobaczyć z bliska nowoczesne motory policyjne. Uczniowie ubrani na galowo z dumą i powagą uczestniczyli w tej niezapomnianej lekcji patriotyzmu i historii. Mieli okazję przekonać się, jak ważne dla młodego pokolenia jest przywiązanie do symboli narodowych  takich jak flaga i  hymn narodowy.