„Nordic Walking – marsz po zdrowie”

Sprawozdanie z zajęć rekreacyjnych

„Nordic Walking – marsz po zdrowie”

W sobotę 17 września 2016 r. odbyły się zajęcia rekreacyjne „Nordic Walking – marsz po zdrowie” będące podsumowaniem działań  podejmowanych  w ramach  Europejskiego Tygodnia Sportu.  Głównym celem zorganizowanej imprezy było popularyzowanie idei  zdrowego stylu życia wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowanych korzystaniem                          z udogodnień cywilizacji. Ważnym elementem imprezy była popularyzacja „Nordic walking”, techniki chodzenia z tzw. kijkami oraz korzyści wynikających z uprawiania tej dyscypliny sportowej.

W zajęciach uczestniczyło 43 uczniów z kl. III-VI, którzy wspólnie z nauczycielami: panią Elżbietą Marciniak, panią Leokadią Cmok i panią Jolantą Sobczyk, przeszli 8 kilometrową trasę po najbliższej okolicy.  Uczestnicy zaliczyli instruktaż, jak prawidłowo poruszać się                 z kijkami oraz rozgrzewkę. W czasie trwania zajęć uczniowie doskonalili  swój chód oraz rozwijali umiejętności i  zdolności lekkoatletyczne. Dowiedzieli się, że chodzenie z kijami do Nordic Walking rozwija wszelkie partie mięśni, tj. nóg, pośladków, bioder, pleców, ramion                  i barków, dlatego też to doskonały trening lekkoatletyczny służący poprawieniu kondycji                     i wytrzymałości. To również wspaniała okazja do poprawienia kondycji psychicznej, a co za tym idzie samopoczucia i obniżenia poziomu stresu. Prowadzący podkreślali, że intensywny marsz wyzwala w uczniach wiele radości i potwierdza, że włączenie tego sportu do treningu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach to był strzał w dziesiątkę.

Słoneczna pogoda, piękna przyroda oraz dobre humory sprzyjały aktywności ruchowej,  które  rekompensowały wszelkie trudny pieszej wycieczki.

Miłym akcentem był również fakt, że wiele osób po zakończonym marszu była zainteresowana kupnem własnego sprzętu i uprawiania Nordic Walking na co dzień.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.