Niezwykła lekcja historii w „Piwnicy pod Piastowskim Orłem”

   

10 grudnia 2018r. uczniowie kl. III a, III b, V b i VII uczestniczyli w żywej lekcji historii w muzeum historycznym „Piwnica pod Piastowskim Orłem”. Spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Historycznego „Victoria” było okazją do spotkania z miłośnikami historii i badaczami dziejów naszej ojczyzny. Prowadzący prezentował uczniom zgromadzone przedmioty codziennego użytku: meble, lampę naftową, przedwojenny młynek do kawy, samowar, aparat fotograficzny i kamerę, czy wciąż jeszcze działający patefon. Opowiadał o losach pierwszych mieszkańców powojennych Polkowic, przesiedleniach i trudnościach z tym związanych. Obejrzenie mundurów, broni i sprzętu wojskowego było okazją do rozmów na temat losów polskich żołnierzy podczas II wojny światowej.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.