• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Niezwykła lekcja historii w „Piwnicy pod Piastowskim Orłem”

10 grudnia 2018r. uczniowie kl. III a, III b, V b i VII uczestniczyli w żywej lekcji historii w muzeum historycznym „Piwnica pod Piastowskim Orłem”. Spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Historycznego „Victoria” było okazją do spotkania z miłośnikami historii i badaczami dziejów naszej ojczyzny. Prowadzący prezentował uczniom zgromadzone przedmioty codziennego użytku: meble, lampę naftową, przedwojenny młynek do kawy, samowar, aparat fotograficzny i kamerę, czy wciąż jeszcze działający patefon. Opowiadał o losach pierwszych mieszkańców powojennych Polkowic, przesiedleniach i trudnościach z tym związanych. Obejrzenie mundurów, broni i sprzętu wojskowego było okazją do rozmów na temat losów polskich żołnierzy podczas II wojny światowej.