Nasi uczniowie ekspertami od selekcji i recyklingu odpadów w poradniku ZGM :mali eksperci tłumaczą.

Obecnie ogromne znaczenie nabiera prawidłowa gospodarka opadami komunalnymi. Wielką rolę w uświadamianiu społeczeństwa odgrywają działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży. W tym roku w ramach działań edukacji ekologicznej dla mieszkańców Związku Gmin Zagłębia  Miedziowego postanowiono stworzyć przy udziale najmłodszych poradnik pt. “ZGZM: mali eksperci tłumaczą” promujący prawidłowe zasady selektywnego zbierania oraz recyklingu odpadów.

Mamy zaszczyt poinformować, że w rolę ekspertów  w poradniku wcielili się uczniowie naszej szkoły. Z uśmiechem  zaprezentowali  szeroką wiedzę z zakresu dbania o środowisko naturalne oraz wykazali się dużą wrażliwością na problemy wynikające z  zagrożeń dla naszej planety ZIEMI.

Zobacz filmy z udziałem naszych uczniów. 

Obudź się!

Często słyszymy, że matka jest tylko jedna. To nie pusty slogan, ale ostrzeżenie. Najważniejsza matka – Ziemia – umiera na naszych oczach, 🌍 a odpowiedzialni za jej cierpienie jesteśmy my sami.W tempie dzisiejszego życia, w ciągłym pośpiechu ciężko dostrzec to, co najważniejsze.Mówi się, że dzieci głosu nie mają. Jednak to w ich oczach widać ciche wołanie o pomoc. 😨 Zatrzymaj się na chwilę – zobacz, posłuchaj i “ Obudź się! – Wake Up”. 🎥Szanowni Mieszkańcy, cudowna społeczności lokalna – czas działać! Bez Was to się po prostu nie uda❗️

Opublikowany przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego Poniedziałek, 4 listopada 2019

ZGZM: mali eksperci tłumaczą!

Jeżeli chodzi o gospodarowanie odpadami komunalnymi, ogromne znaczenie mają dla nas sprawdzone informacje. 👍🏻 Dlatego właśnie postanowiliśmy zebrać nasz najlepszy zespół badawczy 👩‍🔬👨‍🔬 i podsumować wszystko, co wiemy o prawidłowych zasadach selektywnego zbierania oraz recyklingu odpadów. ♻️ Tak powstał poradnik pt. "ZGZM: mali eksperci tłumaczą”. 🎥 Sprawdź swoją wiedzę razem z nimi 📖 i zobacz jak wielkie znaczenie ma kształtowanie prawidłowych ekologicznych postaw. ☺️➡️ Wielkie podziękowania 🙏 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Cudowne miejsca i jeszcze fajniejsi uczniowie! A grono pedagogiczne ma ogromną recyklingową moc! 💪🏻 Dziękujemy!!! 👏🏻👏🏻👏🏻

Opublikowany przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego Środa, 16 października 2019

Oficjalne podziękowania organizatorów akcji:

ZGZM: mali eksperci tłumaczą!

Jeżeli chodzi o gospodarowanie odpadami komunalnymi, ogromne znaczenie mają dla nas sprawdzone informacje. 👍🏻

Dlatego właśnie postanowiliśmy zebrać nasz najlepszy zespół badawczy 👩‍🔬👨‍🔬 i podsumować wszystko, co wiemy o prawidłowych zasadach selektywnego zbierania oraz recyklingu odpadów. ♻️

Tak powstał poradnik pt. “ZGZM: mali eksperci tłumaczą”. 🎥

Sprawdź swoją wiedzę razem z nimi 📖 i zobacz jak wielkie znaczenie ma kształtowanie prawidłowych ekologicznych postaw. ☺️

➡️ Wielkie podziękowania 🙏 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Cudowne miejsca i jeszcze fajniejsi uczniowie! A grono pedagogiczne ma ogromną recyklingową moc! 💪🏻 Dziękujemy!!! 👏🏻👏🏻👏🏻

źródło/https://www.facebook.com/ZwiazekGZM

Bookmark the permalink.

Comments are closed.