Narodowe Święto Niepodległości 

 
11 listopad jest ważnym świętem dla Polaków. Właśnie tego dnia 1918 roku Polska po 123 latach odzyskała upragnioną niepodległość.
W 2019 roku obchodzimy 101 rocznicę tego ważnego wydarzenia. W całym kraju świętujemy je uroczyście. 
Uroczystości związane z tym wydarzeniem było organizowane, również na Rynku w Polkowicach. Mieli okazję przekonać się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Dla uczczenia tego najważniejszego święta Polaków, uczniowie wzięli udział w biegu w trzech kategoriach wiekowych, organizowanym przez Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego oraz Prezesa Zarządu TKKF “Start “ Polkowice.
 
 

Pogoda sprzyjała naszym śmiałkom, którzy pomimo niewielkiego mrozu mieli udaną zabawę.
O godzinie 15.00  na Rynku podczas uroczystego podniesienia flagi państwowej uczniowie dumnie reprezentowali naszą szkołę poprzez udział w poczcie sztandarowym. Potem nastapiło odczytanie Apelu Niepodległości, salwa honorowa z udziałem kompanii honorowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu oraz okolicznościowe wystąpienia Burmistrza Polkowic i Starosty Polkowickiego. Całość zwieńczono defiladą zołnierzy Garnizonu Bolesławiec. Podczas tych obchodów mieliśmy okazję podziwiać orkiestrę Górniczą ZG Polkowice-Sieroszowice, reprezentacje Policji, Straży Pożarnej, młodzieży szkolnej,środowisk kombatanckich, organizacji harcerskich.
Była to niewątpliwie niezapomniana lekcja historii.
 
Bookmark the permalink.

Comments are closed.