Uczniowie klasy II a dokarmiają ptaki.

Nadeszła prawdziwa zima a z nią minusowe temperatury i śnieg. Uczniowie klasy II a czekali na moment aż za naszymi klasowymi oknami otworzymy po raz kolejny ptasią stołówkę i będziemy systematycznie dokarmiać ptaki. Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady obowiązujące podczas dokarmiania ptaków.  Wystawiliśmy dwa karmniki, stojący oraz wiszący. Chętnie odwiedzają nas wróble jak i piękne sikorki bogatki, więc rozwiesiliśmy również bardzo lubiane przez nie słoninki. Podczas dokarmiania skrzydlatych przyjaciół dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.