• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

• Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

• Druki do pobrania :

Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

Nabór wniosków o stypendia w jubileuszowej edycji Programu “zDolny Śląsk”

Miło nam ogłosić rozpoczęcie naboru wniosków w XX – jubileuszowej – edycji Programu Stypendialnego “zDolny Śląsk”

Mamy dla Was – zDolnych Ślązaków – roczne stypendia w wysokości od 2500 zł do 3500 zł. Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy przesyłać drogą pocztową do 9 października 2020 na adres: Fundacja Edukacji Międzynarodowej, ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław (decyduje data stempla), z dopiskiem na kopercie “zDolny Śląsk”.

Wymagania tegorocznego konkursu

Niezbędne warunki:

• spełnienie wymagań regulaminu konkursu
  • ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe albo wyjątkowe dokonania w zakresie działalności społecznej,
  • miejsce stałego zameldowania na Dolnym Śląsku,
  • przesłanie poprawnie wypełnionego wniosku (do pobrania poniżej) z wymaganymi załącznikami w terminie i na właściwy adres.

Regulamin Programu Stypendialnego “zDolny Śląsk”:

Wnioski dla uczniów (od klasy IV)  i absolwentów szkół podstawowych oraz uczniów i absolwentów szkół ponadpodstawowych:

Informacje dodatkowe

• Prosimy nie przesyłać oryginałów świadectw i dyplomów (wyłącznie kopie; dokumenty nie będą zwracane!).
  • Wniosek można złożyć tylko w jednej, wybranej kategorii (o wyborze kategorii decyduje wnioskujący biorąc pod uwagę przewagę osiągnięć, które prezentuje we wniosku).
  • Wszystkie pozycje wniosku muszą być wypełnione (za wyjątkiem: patrz punkt następny).
  • Nie jest obowiązkowe wypełnianie Oświadczenia o sytuacji rodzinnej i materialnej_2020-2021. Jest to informacja uzupełniająca do wniosku.
  • W konkursie nie mogą brać udziału uczniowie kończący w czerwcu 2020 klasy I, II lub III szkoły podstawowej.
  • Zgodnie z Regulaminem nie udzielamy uzasadnień decyzji podjętych przez Kapitułę – decyzja Kapituły jest ostateczna i nie można się od niej odwołać.

Lokalne organizacje wspierające kandydatów na stypendystów

Konkurs wspierają “Poławiacze Pereł” – organizacje powołane przez Fundację Edukacji Międzynarodowej na Lokalnych Partnerów. Kandydatów na stypendystów z powiatów: górowskiego, zgorzeleckiego, złotoryjskiego, kamiennogórskiego, milickiego, lubińskiego i średzkiego zachęcamy do kontaktu z “Poławiaczami”, którzy pomogą wypełnić wnioski.

źródło/https://www.fem.org.pl/oglaszamy-nabor-wnioskow-o-stypendia-zdolny-slask-2/